Adsense Gelirini Arttırmanın Püf Noktaları

1
391

Adsense gelirini arttırmak tüm yayıncılar için en önemli nokta halini aldı . Adsense yayıncıların en çok kullandığı reklam programı. Bu yazımızda Adsense gelirinizi arttırmanız için yapmanız gerekenleri sıralayacağız.  Her ne kadar yeni bir Adsense hesabı almak için türlü türlü yollara başvursalarda webmaster arkadaşlar adsense reklam yayıncılığının dünyada en iyi kazandıran sistem olduğu da ortadadır. Önemli olan doğru bir şekilde kullanmak çakallıktan kaçınmaktır. Aslında Adsense gelirini arttırmak o kadar da zor bir olay değil. Önemli olan kullanıcıyı sitede tutmak ve ona bilgi vermek olmalı. Hal böyle olunca hiçbir konuda sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum .

Adsense Gelirini Arttırmak

google-adsense-gelir-arttirmak

Bazı konularda tıklama başına alınan ödemelerin çok düşük olduğu, sürekli hesap banlanmanın insanları bezdirdiği anlatılsa da daha güvenilir bir reklam yayıncısı dünya da bulunmuyor. Bu nedenle adsense geliri arttırma bu konuda herkesin önceliğidir.

Adsense Tık Başına Ödemeyi (cpm) Yükseltme Yolları

 • Adsense gelirini arttırmak için öncelikli olarak yapılması gereken şey herşeyden önce içeriğin özgün, faydalı ve kullanıcıya iyi hitap edebilir şekilde olmasıdır. Google dediğimiz arama motoru aslında bildiğinizden çok daha zekidir. Kopyala-yapıştır yaptığınız metinleri, gelişi güzel yazılmış her yazıyı analiz eder. Böylece hem hit almanız zorlaşır hemde gerçek manada tıklama başına kazancınız düşer. Öncelikle sitenizde kullanıcıları tutmak için özgün makaleler yazmalı veya özgün makaleler satın almalısınız. Günlük değil sürekli hit önemlidir.
 • Sıfırdan başlıyorsanız öncelikle cpm yüksek kelimelerin bulunduğu niche alanlara yönelebilirsiniz. örnek vermek gerekirse otomotiv, turizm, sağlık ve eğitim konusunda reklam tık başına ücretleri diğer sektörlere  göre daha yüksektir.
 • Sitenizi güncel tutun.  Web sitenizi en azından hergün güncelleyin. Güncel sitelerin Adsense gelirleri daha fazladır. Güncellik kazandırır.
 • Seo çalışması yapın. Yeni sitelerde pek tavsiye edilmese de siteniz için seo çalışması yapın. Seo ile birlikte iyi içerik girdikten sonra hitinizde yükselmeye başlar. Böylece gelirlerinizde gözle görülür bir artma meydana gelir. 
 • Adsense gelirini arttırmanın bir diğer yolu Doğru reklam yerleşimidir. Sitenizde ne az ne çok reklam olmasın. Siteyi reklama boğmayın insanlara illa tıklayacaksın havasında reklamlar yerleştirmeyin. Reklam yerleşimi içerik kadar önemli bir konudur. Örnek olarak headere  bir reklam yazı başı ve sonuna koyacağınız reklamlar yeterli olacaktır. Hem reklam gösterimi hem adsense kazancınız artar. 
 • Reklamlara kendiniz ve arkadaşlarınız tıklamasın. Arkadaşlarınıza , çevrenize yazıp reklamlara tıklatmayın. 1-2 dolar fazla kazanacağım diye elinizdeki kaynaktan da olmak var işin ucunda. Google emin olun sizin kadar zeki. Kullanıcıların nerden gelip nereye gittiğini nasıl tık aldığını bildiğini unutmayın.
 • Genel blog haber siteleri dışında içerikler üretin. Dar alana yönelin . Mesela genel blog yazmaktanda dekorasyon fikirleri , wordpress temaları , mobil uygulamalar gibi sitenizin alanını daraltın bununla birlikte sitenize gelecek kitlede ona göre şekillenip kalıcılık artacaktır. O alanda otorite olmanız ve bunu sürekli hale getirmeniz kolaylaşacaktır.  Okyanusta boğulmaktansa kendi denizinizin hakimi olun.
 • Amp uyumlu tema ile çalışın . Ve Reklam yerleşimini amp içine de yerleştirin. Artık sitenize gelen trafiğin büyük bir bölümünü mobil taraf oluşturuyor. Bu nedenle amp gelirler içinde önemli. 
 • Makaleleri günlük yazmak yerine geleceğe ve gelecekte de okunacak şekilde ayarlayın .
 • Her ne kadar herkes yüksek ödeme veren kelimelere yönelik site yapsada önemli olanın sitenizin otoritesi olduğunu unutmayın. Bulunduğunuz alanda otorite olmanız durumunda adsense alternatifi reklam gelirleriniz de bu yönde iyi şekilde artacaktır.
 • Adsense geliri arttırma yollarının en özel noktası da özgün ve kaliteli içeriktir. Bunu hiçbir zaman unutmadan bloglayın !

Hepsini Yapın Gelirlerinizin arttığını göreceksiniz. 

Adsense konusunda sabırlı olmayı unutmayın . Adsense gelirini arttırma konusunda sizlere küçükte olsa katkımız olduysa ne mutlu bize. Bir yazımızın daha sonuna geldik. Hata yaptıysak affola.Eklemek istedikleriniz ve sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakmanız yeterli. Elimden geldiğince bu konularda yardımcı olmaya çalışacağım.  

Adsense Hesabım Yok Diyorsanız Şimdi Başlayın. Adsense onay nasıl alınır makalemizi de incelerseniz onay olma işlemleriniz daha kolay olacaktır.

 

Yazıyı görüntüle

1 YORUM

 1. […] Adsense kazanç arttırma makalemizede buradan göz atabilirsiniz. Eklemek ve sormak istediğiniz konuları yorum kısmından iletebilirsiniz. […]

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin