Adsense Onayı Almak

6
529
Financial bar chart showing gray bars and red arrow
Google adsense günümüzün en çok kazandıran reklam olayıdır!

Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Adsense onayı almak günümüzdee eskisine göre biraz işkence gibi geliyor birçok arkadaşa. Dünyanın en büyük reklam networküdür adsense. Adsense yayıncıların reklamlarını yayınlayarak buradan gelen tıklama başına ödeme yapan google’ın bir alt şirketi. Siteden para kazanmak isteyen herkesin öncelikle başvurduğu ödemelerde sıkıntı olmadan devam eden bir sistem. Aslında facebook ile birlikte artık popülaritesi azalsa da adsense kabul edilmek pek kolay değil.

Adsense Kabul Edilmek İçin Yapılması Gerekenler

  • Künye, hakkımızda, gizlilik sayfaları oluşturun. Öncelikle sitenizin bir künye, hakkımızda sayfası daha sonra gizlilik şartları gibi bir sayfası olması adsense’i etkiliyor.
  • En az 2 aylık bir site ile başvurun. Çok yeni sitelerle adsense başvurmayın. Bir kaç ay geçtikten sonra başvurun onaylanma yüzdeniz artacaktır.
  • Kaliteli Özgün İçerik Girin. Adsense açısından en önemli nokta içeriktir. İçeriği hem sitenizin tutunması hem adsense kabul edilmesi için özgün girmeniz yararınıza olacaktır.
  • Minimum 50-60 içerik ile başvurun. Yeni açılmış içinde 4-5 yazı olan sitelerle başvurmayın, adsense bu konuda katıdır bazı istisnalar olsa bile kabul edilmezsiniz.
  • Sık sık güncelleyin . Site içeriğinizi hergün güncellemeye çalışın güncellik adsense için de gelecekte sitenizin yükselmesi içinde önemlidir.
  • Responsive tema kullanın. Responsive (her türlü kılığa giren tema 🙂 ) uyumlu mobil desteği olan temalar kullanın aynı şekilde aramalar ve adsense için ilk şartlardan biridir.
  • Sitenizin açılış hızını iyileştirin. Sitenizin hızlı şekilde açılması ve optimizasyonunun yapılmasını sağlayın..

Adsense kabul edilmekle çok bir yere varmazsınız. Kazanmak içinde yukarıdakileri yapmanız gerekecektir. Hit almanız için özgün, herkesin odaklandığı değil dikkat çekici yazılarla devam edebilirsiniz.

Adsense kazanç arttırma makalemizede buradan göz atabilirsiniz. Eklemek ve sormak istediğiniz konuları yorum kısmından iletebilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. Eskiden Google Adsense böyle miydi yahu? Çok dandik bir blog açıp 1 içerikle reklam başvurum kabul edilmişti. Şimdi aylarca bekletiliyoruz 🙂

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin