Gerçek Zamanlı Corona Virüs Haritası / Corona map site

2
289

Corona virüsü 2019 yılının son aylarında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıktı. Şuana kadar resmi olmayan rakamlara göre toplamda 80.423 kişiye bulaştı ve 2700 kişinin ölümüne neden oldu. Çin ve Güney Kore’de hızlı bir şekilde yayılımını sürdürürken dünyada onlarca ülkede corona virüse rastlandı .

corona map - corona haritası

John Hopkins Üniversitesinde bulunan araştırmacılar tarafından oluşturulan internet sitesinde anlık olarak virüsün kaç kişiye bulaştığı ve yayılım hızını görebiliyorsunuz. Her ne kadar Çi aşıyı bulduk yakında testler bitecek dese de ülkemizde insanların korkuları dinmiş değil.

Dünya üzerindeki vakaların artmasıyla birlikte ülkemizde de corona virüs korkusu insanları etkilemeye başladı .

Corona Virüsten Etkilenen Ülkeler ve Vaka Sayıları

26 Şubat 2020 İtibariyle Corona bulaşan insanlar ve ülkeler

Ülkeye / Bölgeye Göre Onaylanmış Vakalar

77.663 Çin
977 Güney Kore
691 Diğer
322 İtalya
170 Japonya
95 İran
91 Singapur
84 Hong Kong
57 ABD
37 Tayland
31 Tayvan
23 Bahreyn
22 Avustralya
22 Malezya
18 Almanya
16 Vietnam
14 Fransa
13 Birleşik Arap Emirlikleri
13 İngiltere
11 Kanada
11 Kuveyt
10 Makao
6 İspanya
3 Filipinler
3 Hindistan
2 Rusya
2 Umman
2 Avusturya
1 Afganistan
1 Nepal
1 Kamboçya
1 İsrail
1 Cezayir
1 Belçika
1 Lübnan
1 Finlandiya
1 İsveç
1 Hırvatistan
1 İsviçre
1 Irak
1 Mısır
1 Sri Lanka

Peki Corona virüs nedir?

Corona virüs adını mikroskop ile bakıldığında güneş coronasına benzediğinden güneş coronasından almıştır. Corona virüs aslında yeni bir virüs olmamasına karşın memeli canlılarda ve kuşlarda üst solunum yollarını enfekte ederek başlayıp sonra sindirim sistemine bulaşan bir hastalık. Grip belirtileri ile neredeyse aynı belirtileri taşıyan virüsün öldürme oranı %4’ler seviyesindedir. Sars – Mers gibi virüslerin biraz daha gelişmiş versiyonu gibidir. Virüs insanlara hava yoluyla bulaştığı için yayılımı çok hızlıdır.

Coronavirüs’ün Yayılımını Gerçek Zamanlı Olarak Gösteren Harita

Johns Hopkins Üniversitesi’ndeki bilim adamları tarafından geliştirilen internet sitesinde anlık olarak virüs ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Gerçek Zamanlı Siteye ulaşmak için Tıklayın.

2 YORUMLAR

  1. korona artık bit.. dünyada birçok kişiyi işsiz bıraktın, insanlara bir nefesi çok gördün, birçok kişiyi kardeşsiz, çocuksuz, annesiz, babasız bıraktın . psikolojilerimizi bozdun. defol git artık

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin