Google Sitemi İndexlemiyor Sorunu 2020

3
210

indexleme-sorunu
Google yeni penguen algoritmasına geçti. Birçok wordpress site de indexleme sorunları çıkmaya başladı. Sadece kopya sitelerde değil içeriği orjinal olan siteler de bu sorunu yaşamaya başladı. Örnek vermek gerekirse blojen.com adresine haftada 1 en fazala 2 yazı eklerken günlü 2-3 yazı girmeye başladım. Ve bazı girdiğim yazıların hemen indexlenmesi akabininde url kısmında değişiklikler yaptım. İki gün sonra farkettiğim şey sitemin google tarafından geç veya hiç indexlenmemiş olması oldu. Bu sorun bayağı bi kafamı ağrıttı aslında. Araştırıp yazdığınız içerik ile ilgili google tarafından kimsenin ziyarete gelmesi can sıkıcı. Bu sorunu bugün itibariyle aştık. Ve bu yazı ile de bunu test etme imkanımız var.

Google İndexlemiyor Sorunu İçin Neler Yaptık ?

  • Öncelikle bazı sitelerden küçük linkler aldık.
  • Google gibi getir (webmaster tools) sürekli yaptığımız için midir bilmiyorum gene indexlemeye bir çare olamadı. Ancak yazılarımızı sosyal mecralarda kitlelere ilettik.
  • Sitemap.xml hatalarını gözden geçirip düzelttik.
  • Özgün yazı girmeye devam ettik.
  • İçerik ve başlık uyumuna dikkat ettik.
  • Birde bazı arkadaşların yaptığı herkesin attığı aynı başlığı atma olayını çöpe atıp özgün başlıklar atmaya başladık.

İnternette aradığımızda google sitemi indexlemiyor  sorunu için sürekli add url veya google gibi getir önerilmiş. Bu alternatifleri deneyip sitenizi tekrar sağlığına kavuşturabilirsiniz. Ne olursa olsun index sorununuz için kesinlikle hile denemeyin. Google yemez..

Google Sesinizi duysun 🙂

Google Arama Kelimeleri :

google indexlemiyor
google sitemi indexlemiyor
google etiketleri indexlemiyor
google neden indexlemiyor
google sayfalarımı indexlemiyor
google sitemi neden indexlemiyor
wordpress sitemi google indexlemiyor
google web sitemi indexlemiyor

3 YORUMLAR

  1. Örneğin blojen yazınca tüm alt url lerde önerilyor. Tek bir satır değil. Hakkımızda, staja başlamadan önce hazırlık gibi. Bunu nasıl yapıcaz?

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin