İnstagram işletme – firma profili nedir ve nasıl açılır

2
215

instagram işletme hesabı açmaInstagram, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi ve 500 milyon aktif kullanıcıdan oluşan, tutkulu bir kitlesi var. Hergün milyarlarca beğeninin yapıldığı, günlük 100 milyona yakın gönderinin paylaşıldığı Instagram, işletmeler için de ayrı önemli.

Volvo, Land Rover, Tommy Hilfiger, Levis, Mercedes ve Lays gibi dev markaların dahi kullandığı Instagram, geçtiğimiz dönemlerde işletme hesabı – işletme profili seçeneğini açmıştı.

Instagram işletme hesabı nedir?

Instagram işletme profili olarak da adlandırılan işletme hesabı, bireysel kişilere değil markalara hizmet ediyor. Bu şekilde markalar takipçileri ve müşterileriyle daha sağlıklı iletişime geçerken, Instagram’da satış yapmak için de akıllıca bir seçenek. Üstelik Instagram’ın işletme hesabında müşteriler sayfalara doğrudan ileti gönderebiliyor.

Instagram işletme hesabı nasıl açılır?

Instagram Business olarak da adlandırılan işletmte hesaplarının maalesef en büyük eksiği henüz Türkiye’de kullanıma sunulmaması. Fakat yine de farklı yöntemlerle işletme hesabını Türkiye’de de kullanmanız mümkün. Adımlar ise şöyle:

-Öncelikle Instagram uygulamanızdan çıkın. Ardından tercih ettiğiniz bir VPN uygulamasını indirin. Son günlerde pek çok VPN uygulaması engellendiği için en hızlısını seçmenizde fayda var. Ardından VPN’le konumunuzu ABD olarak değiştirin.

-Ardından profil sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan dişli çark simgesine tıklayın ve buradan ‘İşletme Profiline Geç’ seçeneğine basın.

-Karşınıza bir ekran çıkacak, burada Facebook hesabınızla devam edin. Ardından ‘İşletme Profilini Ayarla’ adlı bir ekran gelecek. Buradan e-posta, adres veya telefon gibi iletişim bilgilerinizi doldurun. Hepsini doldurmak zorunda değilsiniz fakat en az birisi zorunlu. Ardından sağ üstteki ‘Bitti’ ikonuna basın.

-Bu işlemleri uyguladıktan sonra Instagram hesap profilinizde ‘İletişime Geç’ adlı bir buton yer alıyorsa, başarıyla işletme hesabına geçtiniz demektir. Umarız, işletme olarak Instagram’ın faydalarını görürsünüz.

Her ne kadar birçok firma bunu küçümsüyor olsa da instagram gerçekten facebooktan sonra insanların belkide en fazala vakit geçirdikleri mecra konumunda. Bunu iyi takip edip yakalayabilen firmaların satışlarında ve firmalarına bakışlarda değişimler görülmeye değer. Neredeyse yüzlerce küçük ayakkabı firması bile geçimini instagramda ürün satarak çıkarıyor birçoğu siparişlere yetişemiyor. Yeni dünyayı anlamak için sizinde işletmenizi sosyal mecraların hepsinde boy göstermesi gerekiyor.

http://www.instagram.com buradan başlayın..

2 YORUMLAR

  1. instagramda bende işletme profiline geçtim gerçekten çok iyi birşey, kesinlikle tavsiye ederim. instagram konuyu çok güzel analiz etmiş, villa kiralama firması olarak hizmet veren bir firmayı işletiyorum, takipçilerimiz hangi şehirde ne kadar, yaş aralıkları cinsiyet gibi ayırt edici bi şekilde grafiklerle gösteriyor. başarılı bir karar bu

  2. İşletme profiline geçiş gerçekten büyük avantaj. Hesabın istatistikleri ile hangi gönderilerin reaksiyon aldığını, yüksek etkileşime geçtiğini veya keşfete düşüp düşmediğini rahatça anlayabiliyoruz. Yapmayan arkadaşlar varsa mutlaka denesinler.

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin