Kairos Planet Gerçekleri, Dolandırıcı mıdır? Yoksa para Kazanma Ağı mı ?

15
310

Karios-gezegen-gercegi

Kairos Planet ülkemizde son zamanlarda geniş bir kitleye ulaşmış Network sistemidir. Kairos Planet sisteme giriş yapan üyelerinin bilgisayarlarının 10 gb alanını kullandığını günde 10 saat açık bırakmaları halinde kendilerine para ödeyeceğini söyleyem sistem. Kairosbu sistemi açıklarken firmaların önemli bilgilerini dünyada onbinlerce bilgisayarda dolaştırdığını ve böylece bilgiyi güvenli şekilde sakladığını bunun üzerinden de kazanç sağladığını anlatıyor. Bu kazancıda verinin dolaşmasını sağlayan bilgisayarlara da ödeme yapıyor.  İnsanlar yatırdıkları paraların 3-5 katını vadederek sistemin içine teşvik ediyor.

İlk bana Emlakcı arkadaşım Önder’in anlattığı bu işe giren arkadaşlarının olduğu iyi para kazandıkları anlattı. Bende konuyu araştırıp kendisine izah ettim güzel bir şekilde ve araştırırken yurtiçi değil yurtdışı kaynakları kullanmayı tercih ettim. Kairos ile ilgili kafama takılan doğru gerçek birçok noktayı bir dosya halinde sunmaya karar verdim. Kafama yatan ve yatmayan konuları deşip blogumda sunuyorum .. Aslında Kairos Planet’in bir Ponzi Örgütlenmesi olduğunu düşünüyorum..

Ponzi Şeması Nedir?

Kairos Türkiye’de yetkili görünen arkadaşların birçoğuna facebook ve sosyal medya üzerinden ulaştım birçoğu ile tartışmalardan sonra direk engellendim. Tartışmalarda sorduğum soruları kendime rehber edinip bu konu üzerinde yazıp çizmeye devam edeceğim.

İlk araştırdığım zamanlarda donanimhaber’de bu konu ile ilgili birçok başlık varken o konuların silindiğini gördüğüme üzüldüm. Arkadaşların anlatımlarında özel noktalar vardı. O noktalara da hatırladığım kadarıyla değineceğim.

Karios PLANET NE VADEDİYOR?

karios-vadedilen-kazanma

Bu rakamları gören yurttaşlarımız hemen bir gaza gelip işin içine girmeye çabalıyorlar !%250 görünen kazanç aslında zaten %150 …

 

#KAFAMA YATMAYAN NOKTALAR 

Kairos Planet  Veri Dolaştırıyorsa Neden Ödeme Yapmadan Sisteme Girilmiyor ?

Öncelikle bu soruya ilk cevapları veren türkiyede karios yetkilisiyim takımım var diyen arkadaşlardı. Sorduğum soruya hepsinin verdiği cevap aynıydı. Karios Kendini böylelikle güvene alıyor demekti. İnsanlar para yatırdıkları için sistemden çıkmak istemeyecekler veyahut çıkarlarsa da bu sisteme yatırdıkları para ile karios bir zararı var ise onu karşılayacak diyerek cevapladılar.

Kairos Planet İçin Bilgisayar ve İnternet Bağlantınızın Önemi ?

Veri dolaştırdığını ilan eden bir firmanın veriyi dolaştırdığı bilgisayarlar ve internet altyapısı çok önemlidir. Büyük firmalarda çalışan bilişimci arkadaşlar bu konuyu bilir. Karios’da herhangi bir sistem gereksinimi, veya internet hızı konusunda bir alt çizgi yok. İnternetiniz 56k yani eski fax modem baglantılı bile olsa sistem çalışıor olacak. Ancak o hız ile 1 gb veriyi bir ayda bile taşıyamayabilir.

Karios Planet Hangi Firmalarla Çalışıyor?

Böyle büyük paralar ödeyen bir sistemin büyük firmalarla çalışması gerekiyor. Böyle bir bütçeyi başka türlü oluşturmasının pek mümkün bulunmuyor. Türkiye’deki hesaplarda Nissan, Dunlop, Fransa Lemans Yarışları , Sony , Dhl Gibi firmalarla çalıştığını onların verilerini işlediği anlatılıp duruyor peki bu ne kadar doğru.

Öncelikle tek görünen gerçeğin Kairos Technology logosunun lemans yarışlarında Gravemotors araçlarında görünmesi olarak görünüyor. Ancak anlayamadığım bir nokta ise Graaves Motor Sportun partner yani sponsorlar sayfasında her firmanın logosuna tıklanıldığında internet sitesine gidilirken Kairos Technology logosuna tıklanamaması oluyor. Burada benim kafama yatan en mantıklı sebebinde Bunu bir kişinin finanse edip bu şirketi, ağı networku büyütmek için sponsor olması denilebilir. 2015 yılında sponsor olmuşlar . Elde tutulan tek karios gerçekliği denilebilir ancak link olmaması düşündürücü geliyor. Biri ödeme yapıp karios reklamını verdirmiş diye düşünüyorum.

http://greavesmotorsport.com/partners/ sayfasına girdiğiniz de sadece karios logosun tıklanılmıyor? Teknoloji firmasısın ve sitene link yok gerçekten çok garip.

Nissan Sponsorluk Yalanı !

Nissan Türkiye artık aşırı gelen sorular nedeniyle açıklama yapmış Karios ile aralarında herhangi bir iş bağının olmadığını açıklamış .

Karios-Nissan-yalani

Orjinal link : http://www.nissan.com.tr/otomobil-haberleri/kairos-teknoloji-sozlesme

Diğer firmalardanda benzer epostalar aldığını firmaların öyle bir çalışmasının olmadığını yabancı forum sitelerinden görebilirsiniz.. Bunu karios planet ağına sizi teşvik eden arkadaşlara sorduğunuzda vereceği cevap muhtemelen anlaşma gizlidir açıklayan tazminat öder olacaktır …

Kairos Planet Yasal Mı?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı açıklama yaparak kariosun türkiyede hiçbir temsilcilik vs olmadığını açıkladı. Bunun anlamı yarın Karios batarsa hukuki açıdan birşey elde edemezsiniz oluyor. Ve koca firmanın sermayesinin 1.000 sterlin olduğu da açıklama içinde ve ingiliz ticaret odası kayıtlarında mevcut . Koca şirketin sermayesinin 1000 sterlin olması gülünç

karios-bakanlik-arastirmasi

Orjinal Link : http://www.gtb.gov.tr/duyurular/kairos-planet-hakkinda-basin-aciklamasi

Kairos Planet Ofisi Var Mıdır?

Daha önce İngilterede görünen adresin aslında sadece bir posta kutusu olduğu uzun süre tartışıldı.

http://www.endole.co.uk/explorer/company/postcode/w1t-5ah adresine girdiğinizde bir posta kutusu olduğu 525 firmanın da orada bulunduğunu görebilirsiniz.

Daha Sonra Yeni ingiltere adresi diye yayımlanan adres  ise

61 Praed Street, Londra, İngiltere, W2 1NS

beta.companieshouse.gov.uk/company/09152272 adresinden kontrol edilebilir 1404 firma ile ortak adresi var :))))

Kontrol: endole.co.uk/explorer/company/postcode/w2-1ns~~pobj

Kariosun ofisi :)))))
Kariosun ofisi :)))))

Kairos Planet Dosyası Bilgisayarınızda Ne Yapar? Gerçekten Veri Mi Taşıyor?

ghostbin.com/paste/vbzgm Adresinde  o dosyanın çözülmüş , kırılmış hali bulunuyor. Güvenlik firması diye bilinen Kariosun dosyasını eğer yazılım bilginiz varsa inceleyebilirsiniz.

Ha ben bilmiyorum diyorsanız. Karios İstemci Dosyası bilgisayarınızda ne yapar bakalım..

 • Uygulamanın Kendisi Zararsızdır.
 • Sadece karioos sunucusuna ping atar “ortaklık ” kısmında çevrimiçi zamanıölçer
 • Pcdeki yüklü modülleri denetelr
 • Şifre değişikliğine erişimi vardır
 • Bu modülün Rentmodule.dll ve geçiş kontrolü indirir bilgisayarınıza.

Ancak Şu unutulmamalıdır ki ilerde de böyle zararsız olacak diye..

Kısacası Uygulama Alan ayırıp zaman sayıyor sadece…

 

Kairos Beta Sürecinde Para Kazanmadan Nasıl Para Kazandıracak  ?

 

Kariosa atılan maillerde beta sürecinde olduğu herhangi bir hizmeti suan için satmadıklarını söylüyorlar. karioscular şimdi bunu kanıtlasın .. karios kendilerine fatura kesmiş mi hiç ?

Kairos Hizmet Satıyorum Diye Görünürde Sattığı Hizmetler!

 • Standart (125 $) – Kairos Posta
 • Gümüş (597 $) – Kairos Posta Kairos Disk A.Ş.
 • Altın ($ 1577) – Kairos Posta, Kairos Disk Kairos VPN Erişim A.Ş.
 • Platin (2777 $) – Kairos Posta, Kairos Disk, Kairos Surf ve Kairos Telefon Erişim

Karios Mail : Kariosun mail diye verdiği mailenable her linux sunucu üzerinde gelen açık kaynak kodlu ücretsiz e posta derleme fonksiyonudur. Gmail ücretsiz ve yüz kat daha güvenliyken neden karios mail kullanaaım ?

Karios Disk : Dropbox, mega, Drive, one drive gibi hizmetler ücretsiz. Karios diske ücret ödemenin mantığı yok

Karios Vpn: 10 dolara 1 yıllık Vpnler var hatta ve hatta ömür boyu ücretsiz vpn varken kariostan kim alır?

Kariosun telefonları var kardeşim onları satıyor ! Güvenli telefon bunlar diyen karioscu arkadaşlar var 🙂

Sözde güvenli telefonları var  Kairos tarafından içine atılan bir arayüz ve eniden marka basılmış telefonlar . İçinde Karios Voip uygulaması yüklenmiş çin malı telefonlar. Hangi markalar mı bunlar  Xiaomi MI3 ve Goophone S5 (Samsung S5 klonu).

KAİROSUN ÇALIŞTIĞI SANAL OLMAYAN FİRMA BULMAK *

Kairos olarak şirketin herhangi bir gerçek (sanal olmayan) iş ortağını bulmak çok zor… 

FİRMALAR NEDEN KARİOS’U TERCİH ETMEZ

Varsayalım ki bizler birer firma sahibiyiz. Kariosu tercih etmeniz için 1 tane bile nedenimiz varmı  ?

 • Geçmişi olmayan Sadece Londrada bir kişi ve sanal ofis ile yönetilen firmanın “güvenli” diye nitelediği bulut hizmetini satın almak ister miyiz? Ofisi bile yok sadece sanal dünyada yaşıyor !
 • Yönetemediğiniz internet bağlantısının garantisi olmayan bilgisayarlarda verinizin sağlıklı ve güvenli taşınabileceğine emin misiniz? Firmanızın verilerini böylece ortada gidip gelmesi sizi memnun eder mi ?
 • Hiçbir güvenlik sertifikası olmayan bulut sisteminde veri taşıyacak keriz miyiz

KAİROS PLANET 1 GB ALAN İÇİN 30$ ÖDÜYOR DÜNYA FİYATLARI NE SEVİYEDE ?

Siz bilgisayarınızı kariosa açtığınızda size1 gb alanı kullanmanız halinde  30 dolar ödeyeceğini vadediyor. Ve bunun için 24 saat değil sadece 10 saat açık kalmasını söylüyor.

Dünyada 1 gb başına bulut depolama fiyatları sizce bu kadar pahalı  mıdır ? 2016 Yılında ortalama 1 gb verinin yıllık maliyetti 0,0119$ , diğer yıllar ve veriler için (bknz: http://www.statisticbrain.com/average-cost-of-hard-drive-storage/ ve www.mkomo.com/cost-per-gigabyte-update ).

Neden 300 kat daha fazla ödeyip kariosa geçiş yapsın firmalar ? Akıl işi değil değil mi… Kariosu şimdi düşünün..

Kairos Bu Kadar Güzelse Yöneticileri Neden Tutuklandı Beyaz Rusya’da ?

 

http://kgk.gov.by/ru/news-press-center-ru/view/sotrudniki-minskogo-udfr-kgk-razrushili-piramidu-finansovuju-108027/ Linkteki Haberi ile çevirip okuyabilirsiniz çevirmek.

KAİROS ÖDEME ALMAK AŞIRI ZORLAŞTI !

Paysera(banka ve para kartı dağıtan şirket)  kairos Planetin Bir Ponzi Şeması olduğunu açıkladı ve artık kairosun işlemlerini yapmayacağını belirtti.

http://kairosplanet.com/paysera-system kairosun kendi sitesinde de buna karşı dava acacaklarını vs vs yazmış ..

Paysera kairosun ponzi olduğunu  geç anladığını ve kairosu banladığını açıkladı

İlişkili Haber linki

http://www.delfi.lt/verslas/verslas/paysera-skelbia-sustabdziusi-didelio-masto-afera.d?id=72221790

KAİROS EN ÇOK HANGİ ÜLKELERDE YAYGIN!

Kairos Planet bu kadar mükemmel birşey olsaydı gelişmiş ülkeler de tercih ederdi değil mi ?  Kairos planete en çok giriş türkiye, almanya (sanırım gurbetciler) azerbaycan , romanya, ukrayna ve kazakistan diye devam ediyor. Alexa da bu istatistiği görmek mümkün. Gelişmekte olan ülkelerde gelir durumunun eşitsiz olması nedeniyle insanlar kısa yoldan zengin olmaya çabalıyorlar. Bununda yansıması ve eğitim seviyesinin de düşük olması hasebiyle kandırılma oranının arttığı görülüyor.

kaynak : http://www.alexa.com/siteinfo/kairosplanet.com

kairos-ulke-daggilimi

KAİROS İNGİLTEREDEN KOVULDU MU ACABA?

kairos ingilterede girilmiyor.403 sunucu hatası verior. İngilterede bunun uygulanması sebebiyleAmerika ofis gösterildiği düşünülüyor..

Kafamdaki deli soruların bazıları ve cevaplarını yazdım. Hala yanlış bildiğimi düşünen arkadaşlar varsa yorum kısmında beni ikna etmesi durumunda ondan referans ile kairosa geçiş yapacağım ! Hatalı noktaları iletirseniz hemen dönüş yaparım !

Kaynak Göstermeden Kullanılmaz! kairos hesap banlamaya da başlamıştır.. Geçmiş olsun. Umarım fazla kaybetmemişsinizdir. Yoruma yazdıgınız hakaret içermeyen her cevap onaylanacaktır. Sonra efendim bunlar yayınlamıyorlar bizi karalıyorlar diye ağlamayalım !

15 YORUMLAR

 1. mega bokding gibi birşey değil. bunlar çok daha tehlikeli.

  sistemlerini inceledim.

  üye olurken önce sistemde sponsor referansıyla hesap açılıyor, sponsora ödeme gerçek dolarla yapılıyor, o sponsor da sistemde birikmiş sanal dolarını sisteme girecek yeni üyenin sistemde açılan sanal hesabına gönderip paket alımını gerçekleştiriyor. program işletilmeye başlanınca üyenin hesabına sanal dolarları günlük yatmaya başlıyor, biriken sanal dolar iç transfer yöntemiyle sistemde bulunan başka bir üyeye veya sisteme katılacak yeni üyeye gerçek dolar karşılığında satılıyor.

  kairos sistemin başındakiler neredeyse suya sabuna dokunmuyor, gruplar kendi ponzi ağlarını kuruyorlar.

  batar mı? yarın da batabilir on sene sonra da batabilir. üyelerin sanal hesaplarında biriken sanal dolarlara talipli oldukça sistem devam eder. üye sayısı milyonlara varırsa ülke ekonomisine bile çok büyük zarar verebilir.

 2. Kairos yapanlar ben başta olmak üzere gecmiş olsun..en azından benim 6 ayım doldu ama yenii girenler ne yapacak evini arabasını satanlar ne yapacak ben bu işe girdiğimde ponziden haberim yoktu bana öncülük eden abi beni ikna etmek için elinden geleni yaptı..ben bunların üçkağıtcı olduğunu anladığımda iş işden gecmişti onun için birtane bile üye almadım altıma yoksa hakka girecektim..haram lokma yedirmediği için allahıma şükürker olsun..bu işi yapanlar 1 bardaak su içebilirler

 3. üç kağıtcı 4 5 tane konu başlığı açıp çok tıklanarak en üste çıkma niyetindesin anlaşıldı.
  ama şunu unutma akıl akıldan üstündür.

  • tek konu var kairos hakkında. Kimin üç kağıtcı olduğu da konu içinde geçerli. Kairostan 2-3 aydır para alamayan insanlar var. Ve benim bunu sorgulamam gerektiğini düşündüm. En üste çıkma derdim yok insanların bilgilenmesi gerçekleri görmesi önemli olan …

 4. Bu kairosun neyini savunuyorsunuz anlamıyorum. Adamlar para ödemeden 100 bin civarı üye yaptı türkiyede. Doğrusuda doğru dürüst parada almadılar. Nedenimi???? Transfer to Partner sayesinde üyeler parayı kendi aralarında döndürdüler. Yani sistem şu. Kairos sanal para üretiyor. Üye o sanal parayı yeni üyeye satarak parasını cebine indiriyor. Ozaman burda kairosun karı ne diyeceksiniz dimi. Bence mükemmel bir sistem. Ver sanal parayı yapsınlar aralarında binlerce üye. Bir kuruş ödemen binlerce üye yağsın. Gelelim işin şimdi cinliğine. Olmudu şimdi 100 bin üye. Kapa sistemi partner transferi. Eeee şimdi yıllık yenilemelerin parası CASHHHH olarak nereye gidecek???? Hahahaha cukka nakit ve toplu olarak kairosa. Bukadar basit ve net bir sistem. Para vermeden para kazanmış oldu.

 5. Bu tip yerlere yatırım yapılmasını tavsiye etmiyorum. Böyle sistemler elinde sonun yok olmaya mahküm sistemlerdir. insanları doğru bilgilendirmek gerekir ise bunların yerine uzun vade Hisse yatırımcılığı yapmak şu kairosun hazin sonunu izlemek o kadar hoşuma gidiyor ki genç genç çocukları üçkağıtcılığa alıştıran bir kurumdur KAİROS yazık genç nesillerimiz ne kadarda kolay para kazanmaya düşmüşler ben bu sistem için sadece şunu söylüyorum…

  ÜÇ KAĞIT ekonominisinin Bu kadar UCUZU olur mu yahu ?

 6. İyisi ile kötüsüyle kairos için araştırma yapan herkese teşekkürler.
  Ben Recyclix hakkında araştırma yapan ve elinde döküman olan arkadaşlar için yazıyorum, ben herne kadar araştırmamı yaptıysamda farklı boyutlarada bakmak isterim.

 7. Kalemine sağlık kardeşim. benim sağda solda bölük pörçük yazdığım şeyleri çok güzel ve çok daha bilimsel şekilde toparlamışsın. Ben bu sistemlere şöyle diyorum. “Altta kalanın canı çıksın.” sistemi.

 8. Kairos planet içinde bende direkten döndüm. Bu konunun mağduru akrabam var. Kesinlikle dolandırıcı olduklarını düşünüyorum. Akrabamın anlattığına göre herşey başta çok iyi, kurumsal yapı gibi duruyor ama uzak durun 🙂

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin