Küba’da Kanser Aşısı Yaptırmak

2
181

AKCİĞER KANSERİ AŞISI İÇİN KÜBA ÇÖZÜM YOLU OLDU !

akciger-kanseri

Kübalı bilim adamları 20 yıldır üzerinde çalıştıkları Akciğer Kanseri aşısını sonunda üretim ve tüm dünyada ki hastalara sunmaya başladılar. Sağlık ve eğitimin ücretsiz olduğu ülkede aşı içinde bir bedel biçilmedi. Aşının sahibi Dr. Camilio aşının ya ücretsiz yada 1 $ gibi bir bedelle tüm dünya haklarına sunacağını açıkladı.

Küba gibi küçük bir devletin kanserin aşısını bulduğunu dünyaya duyurmasının ardından ardı sıra açıklamalar ve tartışmalar bir yana dursun aşı için Küba’ya gitmek isteyen insanları dolandırmak isteyen simsarlarda ortaya çıktı. Birçok kişi aşı için Küba ya  insanları götüreceğim diyerek insanları dolandırma yarışına girdi.

Küba’da Kanser Aşısı Olmak İçin Ne Gerekiyor ?

Kanser aşısından nasıl yararlanabiliriz diye düşünen insanlar için  hem sosyal medya da hem de tv ortamlarında yetkisi bulunmayan insanlar konuşuyor. Bunlar hem insanları yanlış yönlendiriyor hemde hasta insanların yaşamlarını bir nebze olsun daha kötüye gitmesine sebep oluyorlar.

Küba büyükelçiliği bu konu ile ilgili yetkili tek kurumun Ankara Küba büyükelçiliği olduğu konusunda bir duyuru yayınladı. Akciğer kanseri olan ve aşı olmak isteyen insanların öncelikle kendileri ile iletişime geçmeleri konusunda da uyarılarda bulundu.

Aşıyı Kim Yapıyor?

Aşıyı Küba Tıbbi hizmetler komisyonu tarafından yapılıyor. Aşının Aspirin gibi dağıtılmayacağını açıklayan kuruma başvurmak için Küba Ankara Büyükelçiliğine başvurmak gerekiyor.

 

KISACA KÜBA !

Resmi Adı: Küba Cumhuriyeti(Halkın Okuyuşu Kuba)

Alanı: 110.860 km2
Nüfusu: Yaklaşık 11 milyon
Eyaletler:14
Ulusal Çiçeği: Maripsa(yerel yasemin)
Ulusal Kuş: Trogon(tüyünün renkleri Küba bayrağının renkleri)
Ulusal Ağacı: Kral palmiyesi
Halk: %51 melez(mulatto), %37 beyaz, %11 zenci, %1Çinli
 

Özellikle 60-70 li yıllarda Başta ABD olmak üzere Dünyada Devrim olarak
Başta ABD olmak üzere tüm dünyayı şaşırtan Devrimi ile gündeme geldi. Küba ‘Tarih beni anlayacaktır’ diyen Fidel Castro, ‘ Ölüm nereden gelirse gelsin, hoş geldi, sefa geldi’ ya da ‘ İki, üç daha fazla Vietnam’ diyen Che Guevara birden bire dünyanın tüm devrimcilerinin modeli oldu.

2 YORUMLAR

  1. Bloger Blojen ,

    Karaladığınız bilgiler kamuoyu yanıltmak için yazılmış bir yazı anlayabiliyorum.

    Niyetiniz zaten ilerleyen zamanlarda, isiminiz ile birlikte ortaya çıkacaktır.

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin