Kyk Yurt İnternetine Birden Fazla Cihaz İle Bağlanma

3
173

kyk-internet-cogaltmak-coklu-cihazla-baglanmak

Kyk wifi ağını paylaşıp birden çok cihazı internete bağlayabilirsiniz. Hem cep telefonu hem aynı anda pc ile internete bağlanmak çok kolay.Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’da kalan öğrenciler Kyk wifi  internet kullanımlarını kendilerine özel kullanıcı ve şifreleriyle  giriş yaparak kullanabiliyorlar. Öğrenciler o cihazdan çıkış yapmadıkları taktirde diğer bir telefon, tablet , notebook vb cihazlarından giriş yapamıyorlar. Kyk’nın interneti kullanıcı adı ve şifre ile kullandırmasının aslında görünen 3 nedeni var .

Kyk neden kullanıcıya özel internet bağlantısı veriyor ? 

  1. Kullanıcıların güvenliğini düşündüğü için
  2. Kullanıcıların internetlerini bir şekilde takip etmek ve sınırlamalar getirmek
  3. İleride o ağdan gerçekleştirilecek işlemler konusunda yasal sorumluluğu öğrenci üzerine yıkmak olarak sayılabilir. 

Şifrenizi birisinin bilmesi durumunda siz wifi ağına bağlandığınız bilgisayardan internete giriş yaptığınızda diğer kişi şifrenizi bilse dahi giriş yapamıyor . İyi yanları olması ile birlikte sizde şu devirde 2 veya daha fazla cihazınız varsa ikisini birden kullanamıyorsunuz. Telefonunuz ile ağa girdiğiniz de notebookunuz veya tabletiniz internete erişememiş oluyor.

KYK WİFİ İKİ VE DAHA FAZLA CİHAZ İLE İNTERNETE BAĞLANMA

Kyk internet ağına iki ve daha fazla cihazdan bağlanabilmeniz için telefon(android işletim sistemine sahip herhangi bir cihaz da aynı işlevi görecektir) veya notebook olması gerekmektedir. Bilgisayar ve telefon için iki ayrı yöntem bulunmaktadır.  Bu kadar curcunayı geçip ağı nasıl çoğaltıp  birden çok cihaz ile internete bağlanırız onu açıklayalım.

Bilgisayarı Modem Olarak Kullanıp İnterneti Çoğaltmak

Günümüzde wi-fi kartı olan her notebook ve bilgisayar internetini küçük programlar ile çoğaltıp birden çok cihaza verebilmektedir. Kyk Wifi internet ağına hem bilgisayar hem telefon ile bağlanmak için sadece elimizde Wifi Hotspot Programı olması yeterli. Bu program için daha önce de anlatım yapmıştık. Yurtta bilgisayarı modem olarak kullanıp farklı cihazlarla internete bağlama olayında da aynı yolu izliyoruz.

Aşağıdaki Linkten Bilgisayardan nasıl bağlantı yapabileceğinizi görebilirsiniz

Bilgisayarı Modem Olarak Kullanmak

Kyk internetini başka insanlarla paylaşmanız sizin açınızdan sorun doğurabilir. Sizin şifrenizle yapılacak işlemlerde yasal olarak sorumlu olan kişi siz olacaksınız. Bu nedenle bu yöntemi sadece kendi işlemleriniz için kullanmanız tavsiye edilir. 

Telefon için Çoğaltma ise kısa süre içinde eklenecektir. Kyk wifi sorunları ve çözemediğiniz noktaları yorumda iletirseniz size özel cevap verebiliriz.

3 YORUMLAR

  1. Kredi Yurtlar Kurumunun bu hizmeti çok iyi fakat bağlantı hızı günün her saati aynı seviyede olmuyor. Kimi zaman kopmalar dahi oluyor. Sanırım aşırı yoğun olan saatlerde kaldırmıyor.

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin