Kyk Yurt İnternetini Hızlandırma

3
202

kyk internet hızlandırma

Ülkemizde yüz binlerce öğrenci Kyk yurtlarında gurbet hayatı yaşıyor. Şu yazıyı okuyanlardan biriyseniz sizde büyük ihtimalle devlet yurdunda internet sorunu yaşıyorsunuz. Hem internetiniz yavaş hemde bağlantı sorunları yaşıyorsunuz demektir.

KYK İNTERNET’i NASIL HIZLANDIRILIR?

Öncelikle yazacağımız yöntemler %100 işe yarar diyemiyoruz. Ancak size gelen interneti hızlandırmak için birçok yöntem var. Yurt internetini hızlandırmak için aşağıdaki tavsiyeleri denemeniz halinde hızınız eskisine oranla çok daha fazla olacaktır.

 • Yurdunuzda her katta, her blokta birçok modem görüyorsunuzdur. Onlar aslında sinyal çoğaltıcı Ap-router dediğimiz cihazlardır. O cihazlar ana modemden wifi sinyali alıp o sinyali dağıtmakla görevli agıtlardır. O cihazlara ne kadar çok öğrenci bağlanırsa o kadar yavaş internetiniz olur. Katınızda çok internet kullanan olmasa bile  internetiniz yavaş olabilir. Bunun nedeni internetinizin dağıtıcılarla birlikte  yüzlerce kişi tarafından kullanılması nedeniyledir. Daha az kişinin kullandığı cihazdan alınan sinyal daha verimlidir. Mesela alt katlardaki internetin genelde üst katlarda da kullanılması gibi. Ne kadar az kişi modeme bağlanırsa o kadar hızlı internet alırsınız.
 • Pc’niz ile yurdun wireless ağına bağlı iseniz bilgisayarınız sizden habersiz arka planda internet kullanıyor ve bu nedenle internetiniz yavaşlıyor olabilir. Windows hizmetlere girip ( Windows 7  için arama kısmına Windows hizmetler Windows8 ve 10 içinde Hizmetler yazıp gelen dosyayı çalıştırın) Aktarım başlangıç  hizmeti ve Windows Update güncelleme kısmını devre dışı bırakın. Daha sonra tekrar bu kısımları kapattığınız gibi devreye alabilirsiniz
 • Yurt interneti aşırı yoğun kullanım ve kullanılan modemler dolayısıyla kopukluk yaşıyor olabilirsiniz. Bunun içinde sistemde sürekli bağlı kalıyor gözükmeniz için başlat > çalıştır kısmına girip ping blojen.com -t yazıp enterlamanız yeterlidir. 
 • WLAN OPTİMİZER Programı ile internetinizi optimize edebilirsiniz.

WLAN Optimizer Nasıl Kullanılır ?

3 YORUMLAR

 1. Bu tarz programlar oldukça faydalı diyebilirim. KYK interneti de yoğun zamanlarda tıkanabiliyor, ayrıca ek olarak complete internet repair programı da tavsiye ederim.

 2. […] anda pc ile internete bağlanmak çok kolay.Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’da kalan öğrenciler Kyk wifi  internet kullanımlarını kendilerine özel kullanıcı ve şifreleriyle  giriş yaparak […]

 3. Kyk yurtlarında daha önce kaldıysanız internet hızınızın ne kadar berbat olduğunu test etmişsinizdir. Aslında bir nebze doğal birşey, çünkü bu noktada çok fazla kişinin bu interneti bir anda kullanması kaynakların adil paylaşılamamasına olanak sağlıyor.

  Bu durumda internet hızı çok yavaş bir seyir izliyor. Bu durumda Wlan Optimizer programı işe yaradığını belirtmeliyim. Düzgün bir optimizasyon ile internet hızınızı arttırabilirsiniz. Aslında burada programın yaptığı işlem, internetin bir kısmını sömürme diyebiliriz.

  İnternet downloader manager programı download yaparken nasıl internetin büyük kısmını kullanıyorsa bu programla yapılacak optimize sayesinde başkalarının kullandığı internetin bir kısmını siz kendiniz kullanabilirsiniz. Makaleniz çok açıklayıcı ve faydalı olmuş.

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin