Makalelerinizin Özgünlüğünü Kontrol Etmek

1
312

ozgun-makaleBir webmaster için en önemli şey yazdığı yazıların, makalelerin özgün olmasıdır. Günümüz dünyasında internet dünyasındaki rekabet ile birlikte artık sitelerin ön plana çıkmak için yapmaları zorunlu olan en önemli seo hamlesi olarak özgün içerik gelmekte. Özgün içerik her blog için olması gereken şey olsa da bazen daha fazla bilgi almak için makalalerinizde google, yahoo vs gibi arama motorlarına başvuruyoruz.

Başvurduğunuz makaleyi okuyup anladığınızı yazmanız sizin için daha mantıklı olacaktır. Kopyala yapıştır yapmanız o içeriğin Google’ın gözünde çöp olacağını bilmeniz gerekiyor. Emeklerinizin  boşa gitmemesi için  kesinlikle buna dikkat etmelisiniz.

Makale Alıyorum Bunu Nasıl Kontrol Ederim?

Birçok kullanıcı özgün makale yazmaktansa özgün makale satın alma yoluna gidiyor. Bunun kontrolünü yapmakta zorlanabilir. Sonuçta makaleyi kopyala yapıştır yaptığını anlaması için yazıyı cümle cümle aramak azap olabilir.

Bunun için kullanılacak birkaç websitesi var.

1- SmallSeoTools 

Small Seoda girdikten sonra makalenizi yapıştırın ve Plagaism Checher butonuna basın. Makalenizin ne kadar özgün olduğu ve benzer yazıların olduğu diğer siteler listelenecektir.

2- Plagiarisma.net

Bu small seoya göre daha işlevsel daha hızlı bir site. Toolbar ve üyelik seçenekleride var. üye olduktan sonra verilen api ile toolbarı ekleyip hızlı şekilde kontrolünü sağlayabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Güzel yazı olmuş teşekkürler ancak merak ettiğim şey acaba makele özgünlük siteleri bunları veritabanına kaydederek kullanıyormu ? Bazı türk siteler yapıyor diye duymuştum ama.

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin