Mi Band 1s Sarj Sorunu Çözümü

7
188

1s-sarj-sorunu
Xiaomi’nin (mi) akıllı bilekliği olan mi band 1s 1 sene kadar önce aldım. Adım sayar, titreşim, uynadırma ve uyku sayacı gibi özellikleri olan bilekliği bir süredir şarj etmiyordum. Bilekliği aldıktan sonra bir süre kullanamadım sarj kablosunu kaybetmem nedeniyle. Bulduktan sonra mi band 1s cihazını şarj etmeye çalıştım. Ancak ne bilgisayardan ne de prizden şarj olmadığını farkettim. İngilizce forumlarda uzun uzun aramalar yaparak insanların çözümlerini denedim.

Mi Band 1s Sarj Olmuyor Çözüm Denemelerim

1- Hem cihazı hem şarj aletini silgi ile temizlemek

Sarj edilen kablonun uclarını ve şarj aletinin ucunu aşağıdaki videoda ki gibi temizlemeye başladım. Daha sonra tekrar şarj etmeye çalıştığımda , şarj olmadığını gördüm.

Bunun işe yaramadığını görünce moralim bozuldu açıkcası. Daha sonra aynı işlemi birçok aletle bez, tornavida vs ile denedikten sonra gene çözüm bulamadım. Yeni bir sipariş verecekken başka birşey okudum ve onu denemeye karar verdim.

2 – Mi band’ı buzdolabına atmak !

Her ne kadar ilk seferinde yok canım neden çalışsınki dedim ancak kaybedecek pek birşeyiniz olmadığı için deniyorsunuz.  Aleti buzluğa koydum ve 20 dakika sonra buzluktan alıverdim. Sonuç mu Mi Band çalışmaya başladı:) zor bela aliexpressten cuzi bir rakama gelen mi band çalışınca bunu da yazmak istedim.

Mi Band nedir?

Mi Band , Xiaomi firmasının ürettiği küçük bir akıllı bileklik. Bileklik adım sayıyor , sizi uyandırabiliyor,uyku vakitlerinizi ve ne kadar kaliteli uyuduğunuzu  ve hatta 1s modeli ile birlikte nabzınızı ölçebiliyor. Bluetooth aracılığı ile telefonunuz veya tabletinizle etkileşime girebiliorsunuz.

Bütün bu aktivitelerinizi tek tuş işe twitter, instagram ve facebook hesabınızdan paylaşabiliyor. Birçok insna heves olarak görse de akıllı bilekliği bu bilekliğin yaşamınıza bir renk bir fark katacağını düşünüyorum.

Şarj sorunu yaşayıp ta yukarıdaki çözümlerin bir katkısı olmadığını düşünüyorsanız yorum kısmına iletmeniz yeterli.
 

7 YORUMLAR

  1. Birçok teknik işlemin ardından çalışmayan bilekliğin buzdolabında kalınca aklı başına gelmiş. Bi aç kapa düzelir mantığında bir işlem olmuş. Hala çalışıyor mu merak etmedim değil 🙂

  2. Yazdiklariniz.basta cok sacma geldi ama denemedigim yolda kalmamisti attim derin dondrucuya 20 dakka sonra.cikardim taktim ve sonuc basarli tesekkur ederim

  3. Selamlar be xiaomi mi band ürününü yeni aldım ve fark ettim ki şarj olmuyor ledleri yanmıyor. yukardaki herşeyi yaptım fakat çözüm bulamadım. Lütfen yardım edin kafayı yicem. şimdiden teşekkür ederim

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin