Tv’den Ekran Görüntüsü Almak

7
200

Televizyonlar hayatlarımızın vazgeçilmezleri olmaya devam ediyorlar. Her ne kadar teknolojik olarak gelişiyor artık tabletlere, telefonlara giriyor olsalarda birçok ailenin vakit geçirmek için başında bulunduğu teknolojik icat olarak devam ediyor.

Televizyonlar akıllanmış olsalarda ekran görüntüsü alma konusunda hala zorlanıyoruz. Bir haber bir sahne vs ilgimizi çeken bir haber gördüğümüzde ekran görüntüsü alıp bunu sosyal medyada paylaşma isteği uyanıyor bizde. Bunu yapmak için de aslında bilgisayardaki gibi bi screenshot tuşu olmalıydı gibi düşündüğünüz bile olmuştur.

Televizyondan Screenshot Almak

Bunu aslında televizyonunuz akıllı olsa da olmasada yapmanız mümkün. Android ve İos cihazların hepsinde ücretsiz olarak bulunan  Office Lens , Scanner Pro veya CamScanner gibi evrak tarama programlarını kullanacağız.

Programdan çektiğimiz fotorafı scanner ile açıyoruz. Alanları ayarlıyoruz. Normal tarama yaparken a4 kağıdın sınırlarını belirler gibi televizyonda da almak istediğimiz kısımların sınırlarını belirliyoruz.

camscannerssalma

Sonrası mı 🙂

camscanner-tvekran-goruntusu

Bu kadar kolay aslında. Her ne kadar bu programlar tarama amaçlı kullansakta televizyondan ekran görüntüsü almak içinde bayağı işimize yarayacak 🙂

 

7 YORUMLAR

  1. Aslında pratik ve yararlı bilgi olmuş önemli anları veya görüntüleri bu şekilde arşivleyerek insanlara yararlı bilgi olarak aktarabiliriz. Bilgileriniz için teşekkürler.

  2. Uzun zamandır arıyordum ancak bulamamıştım özellikle bazı haberlerde gerçekten anlık olarak çok işe yarıyor teşekkürler .

  3. Haber videolarından görüntü alıp onları video halinde youtube atmayı düşünüyordum.Bu paylaşım sayesinde öğrendim teşekkür ederim

  4. Güzel bir program gerçekten bazen iş hayatımızda olsun diğer işlerimizde olsun sitelerde gezinirken ekran görüntüsüne ihtiyacımız oluyor..

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin