Vize Sponsoru Kimler Olur ve Nasıl Olmalı ?

3
265

interrail-ve-schengen-vizesi

Schengen Vizesi ne işe Yarar?

Schengen vizesi ile avrupada tek pasaportla tüm ülkelere giriş çıkış yapabilirsiniz. Özellikle öğrenciler ve interrail yapmak isteyenlerin öncelikle başvurması gereken vizenin ta kendisidir.

İnterrail ile avrupayı gezmek istiyorsanız öncelikle schengen vizesi almanız gerekiyor. Schengen vizesini almak için öncelikle konsoloslukların istediği şart koştuğu diğer bir kısım ise sponsor kısmı. Schengen vizesi almak için sponsor olabilecek kişiler anneniz, babanız veya aileden biri olabilir olabilir, dost akraba veya bir tanıdığınız olması bile teterlidir. . Özellikle schengen vizesi almak isteyen öğrenciler için bu bilgilendirme yazısını yazıyoruz. Öğrencisiniz ve avrupaya gitmek için vize gerekiyor bunun için önce vize sponsoru bulmalısınız.

Kimler Vize Sponsoru Olabilir?

Vize sponsoru olması için sizin akrabanız ve kan bağınız olması gerekmemektedir. Herkes size vize sponsoru olabilir. Ancak vize sponsoru olan kişinin gelirini bir şekilde belgelemesi gerekmektedir. Ancak İtalya 1.derece aile yakınlarından vize sponsoru olmasını istiyor. Yoksa malesef italyaya gidemeyebilirsiniz.

Vize Sponsoru Dilekçe Örneği Nasıl Olmalı ?

schengen-vize-dilekce-ornegi

Schengen Vizesi Alabilmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Sponsorunuz için en az 2500 tl vize kesin çıksın kardeşim diyorsanız 5000 tl civarı bir banka hesap özeti almalı. Daha yüksek matrahları parçalara bölüp gösterebilir.

Eğer sponsor ve kendisinin varsa üzerine kayıtlı taşınır veya taşınmaz menkullerini belgelendirmesi kolaylık sağlar

Sponsorun imzasını doğrulamak için imza sirküsü isteniyor gitmeden önce noterden de bunu halletmeniz gerekiyor.

Schengen Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli ?

Schengen ülkeleri : Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Hırvatistan, İspanya, Fransa, İtalya, Kıbrıs, Letonya,Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Hollanda, Avusturya, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, Finlandiya, İsveç, Norveç, İsviçre, İzlanda ve Yunanistan dahildir. Tek vize ile hepsini gezmeniz mümkündür.

Kafanıza takılan vize ve interrail sorularını yorum kısmına iletmeniz yeterli..

 

 

3 YORUMLAR

  1. Schengen vizesi ile ilgili öğrencileri ve diğer gezginleri bilgilendirici nitelikte bir yazı olmuş. Özellikle vize sponsoru dilekçe örneği son derece faydalı. Teşekkürler 🙂

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin