Ygs Az Kaldı Ne Yapmalıyım Nasıl Çalışmalıyım

3
249

Lys ve Ygs sınavı üniversiteye giriş için tek yol ülkemizde. Bunun için birçok öğrenci 1-2 yılını bile verebiliyor. Ömrünün en güzel yaşlarını sınavlara hazırlanarak gideriyor. Neredeyse herkes bu ülkedeki eğitim sistemi nedeniyle bu sınavlara hazırlanmıştır. Lys sınavına daha çook zaman varken Ygs geldi çattı. Üniversite sınavına hazırlanırken herkes için en önemli alın ygs sınavı . Ygs sınavına bu kadar az süre kalınca insanlarda stres, tedirginlik korku baş göstermeye başlıyor. Her genç bunları tadacaktır. Stres yönetimini nasıl yapacağınız konusuna da değineceğiz. Ygs sınavına bugun ile birlikte 52 gün kaldı. Ygs hazırlanan veya hazırlanamayan birçok arkadaş için köşe başı notları şekilde yapmaları gerekenleri anlatacağız.

Ne kadar süre kalırsa kalsın yapabileceklerinizin sınava etkisi olduğunu unutmayın. 1 hafta, 1 ay yada sınava 2 ay kalmasının pek bir önemi yok. Başlamak için bugün iyi bir gün olabilir. Soru cevaplarla bu derdinize de derman olmaya çalışacağız .

YGS AZ SÜRE KALA NASIL DERS ÇALIŞIRSIN

BAŞLANGIC ÖNEMLİDİR

Ygs sınavına çok az kalmasına rağmen hala çalışsam mı çalışmasam mı diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Hala sınava etki edecek kadar süreniz var. Sizin kendinizin belirleyeceği bir programla bunu çok rahat paylaşabilirsiniz. Her ders için 10-15 net kadar arttırma şansınız tabiki var.

 

DENEME ÇÖZMEYE ALIŞIN

Kendiniz ders çalıştıktan sonra denemelisiniz. Bunu gerçek sınav ortamındaymışcasına süre tutarak yapmalısınız. Sizi sıkmayacaksa 2 günde 1 deneme çözmelisiniz. Sınav ortamına uygun koşullarda çözmeniz sınavda size zaman kazandıracaktır. Sınava gireceğinzi okulu gidip görebilirsiniz. Oradaki ortamı solumanızda fayda var

SINAVA AZ SÜRE KALA ÇALIŞMANIN FAYDASI NEDİR?

Sınava az süre kala çalıştığınızda kafanızda daha kalıcı olacaktır. En azından bu sınava ben hazırlanırken öyle oldu. Çok ders çalışan biri değilseniz çözeceğiniz her test, öğreneceğiniz her konunun çok fazla faydası olacaktır.

YGS SINAVINA AZ KALDI NE YAPMALIYIM

Sınava az süre kala panik, stres herşey iç içe karışır 1 yıl daha kaybetme korkusu birçok öğrenciyi ciddi şekilde sorunlar içine iter. Size az süre kala nasıl çalışmanız gerektiğiniz kısa kısa anlatacağız. Korkmayın herkes geçti bu süreçten. Başlamanız kazanmanız için en büyük adımdır.

Konuları Bölümleyin

Ders konularını bölümleyin özellikle yapabileceğiniz alanlara daha fazla yüklenin hiç bilmediğiniz alanlarda da videolar izleyerek kendinizi hazırlayın .

Uyku Öncesi Konulara Göz Atın

Hergn çalıştığınız konuları küçük notlar halinde akşam uyumadan okuyun. Zihin en fazla uykuda çalışır. Böylece uyku zamanıda son okuduğunuz şeyler kafanızda kalacaktır. Aynı şekilde sabah uyandığınızda da o küçük notlara bakarak uyanmakta fayda var.

Hergün Soru Çözün

Hangi sınav olursa olsun sınavda hızlanmak ve bilmediğiniz şeyleri öğrenmeniz için aslında gerekli olan şey soru çözmektir. Soru çözmeniz hem yanlışlarınızı hem eksiklerinizi görmeniz için en büyük sınavdır aslında . Yaptığınız yalnışlar sizi korkutmasın aksine yanlışlarınızın üzerine gittikçe bilmediğiniz konularıda öğreneceksiniz. Böylece sınav başarınız da artacaktır.

Deneme Çözmeye Sürekli Devam Edin

Sınav başarımınızı arttıracak en önemli etken sürekli ve etkin şekilde deneme çözmekle gelecektir. Deneme çözmek size farklı çözüm yolları sunacağından daha iyi bir şekilde sınava hazırlanacaksınız.

Düzenli bir Programlama İle Çalışın

Hergün belli sayıda test ve konu çözmeden uyumayın.  Düzenli ve disiplinli çalışmak sizi geleceğe taşıyacaktır.

 

Her ne kadar herkes bu sınava haatlarını bağlamış olsa da bu sınav bir son değil. Hayatınızın daha uzun olduğunu unutmayın. Yukarıdakileri yaparak kendinizi disiplinize ettiğinizde sınavda gözle görülür etkisini görebilirsiniz. Az zaman kala çok soru çözmeyi unutmayın. Sınava herkese başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun. Kafanıza takılan her konuyu alta yazabilirsiniz. Özenle cevap vereceğim.

 

 

 

3 YORUMLAR

  1. Hocam bence hiç uğraşmaya değmez zaten 17 gün falan kaldı zaten çalıştıysan Allah verir. çalışmadan bidaha girecez bakalım ne olacak.

CEVAP VER

Yorumunu gönder
Adınızı girin